működhet a fenntartható fejlődés? mikor kezdődött?

mit jelent a fenntartható fejlődés?

Ahogy az emberek és országok egyre jobban tudatában vannak környezeti hatásuknak a világra, olyan dolgok is felszínre kerültek, mint a környezetbarát étrend és a divat,de van egy másik fenntarthatósági mozgalom is, amiről egészen a közelmúltig nem hallottunk, ez a lét, a fenntartható fejlődés, de mit is jelent ez valójában?

Az ENSZ Brundtland Bizottsága úgy határozta meg a kifejezést, mint „olyan fejlődést, amely kielégíti a jelen szükségleteit anélkül, hogy veszélyeztetné a jövő generációinak lehetőségét saját szükségleteik kielégítésére”.Ez azt jelenti, hogy a fejlesztés során figyelembe kell venni mind a környezetvédelmi, mind a gazdasági szempontokat.

Ezt a kifejezést először az 1987-es Brundtland-jelentés, a Közös jövőnk című kiadvány használta. Ez a fajta fejlesztés a jelenlegi generációk szükségleteinek kielégítésének módja anélkül, hogy veszélyeztetné a jövő nemzedékek saját szükségleteik kielégítésének képességét.Gyakran úgy gondolják, hogy három egymással összefüggő pillér: a gazdasági fejlődés, a társadalmi fejlődés és a környezetvédelem.

Összefoglalva, ez a fajta fejlesztés biztosítja, hogy egy ország anélkül fejlődjön, hogy közben szükségtelenül károsítaná vagy szennyezné a környezetet.Most, hogy ezt tudod, egy kicsit bővebb betekintést nyújtunk a történetébe.

mikor kezdődött a fenntartható fejlődés?

Ahhoz, hogy megértsük, mit jelent ez a kifejezés, és mi a célja, meg kell tekintenünk a gyökereit, és meg kell értenünk, hogyan és miért kezdődött, ezt szem előtt tartva,íme, hogyan és mikor kezdődött a fenntartható fejlődés:

Az 1980-as évek végén és az 1990-es évek elején kezdődött, amikor Rio de Janeiróban megtartották az ENSZ Környezetvédelmi és Fejlesztési Konferenciáját (UNCED).A konferencia eredményeként megszületett az 1992-es Riói Környezetvédelmi és Fejlesztési Nyilatkozat,amely magában foglalta a fenntartható fejlődésre való törekvés ma már híres elvét:„a jelen nemzedék szükségleteinek kielégítése anélkül, hogy veszélyeztetné a jövő nemzedékek azon képességét, hogy kielégítsék saját szükségleteiket”, ahogy azt korábban is mondtuk.

Az ötlet először az 1970-es években indult, válaszul a Föld erőforrásainak korlátaira és a gazdasági fejlődés negatív környezeti hatásaira vonatkozó egyre növekvő tudatosságra.Ezenkívül ebben az időben egyre inkább felismerték annak szükségességét, hogy egyensúlyba kell hozni a gazdasági fejlődést a társadalmi és környezeti szempontokkal. Ez vezetett a Környezetvédelmi és Fejlesztési Világbizottság megalakulásához, amely elkészítette a Közös jövőnk című 1987-es jelentést, amelyet már elmagyaráztunk Önnek.Ez a jelentés népszerűsítette a kifejezést, és felvázolta az elérésének kereteit.

A koncepció az évek során úgy fejlődött, hogy a kérdések szélesebb körét ölelje fel, beleértve a környezetvédelmet, a gazdasági fejlődést, a társadalmi igazságosságot és a kormányzást.Ma már széles körben elismerik, hogy a hosszú távú társadalmi és ökológiai stabilitás elérése érdekében egyensúlyba kell hozni a környezeti, társadalmi és gazdasági célkitűzéseket.

Így indult ez az új típusú fejlesztési cél,Ha ez már nem áll fenn, a jövőbeni kilátásokról és néhány olyan ország példájáról fogunk beszélni, amelyek már próbálnak fenntarthatóan fejlődni.

When Did Sustainable Development Start

működhet a fenntartható fejlődés?

Az ötlet, hogy úgy fejlesszünk, hogy ne gyakoroljunk negatív hatást a környezetre és a jövő generációira, papíron nagyszerű,de hogyan válik ez valójában át a valóságba? Működhet a fenntartható fejlődés?

Igen, a fenntartható fejlődés működhet.Azon az elgondoláson alapul, hogy a jelen nemzedék szükségleteit úgy kell kielégíteni, hogy közben a jövő nemzedékei sérüljenek a saját szükségleteik kielégítésében.Működhet az erőforrások olyan módon történő felhasználásával, amely nem károsítja vagy pusztítja a környezetet, olyan gazdasági lehetőségeket teremt, amelyek környezeti és társadalmi szempontból felelősségteljesek, és befektetnek a társadalmi és gazdasági igazságosságba.

Ennek a küldetésnek a segítéséhez az Önök segítségére is szükség van, és nincs egyetlen válasz arra, hogyan teheti ezt, mivel a fenntarthatóság összetett és sokrétű kérdés.Néhány általános dolog azonban, amit a fenntarthatóság előmozdítása érdekében tehetünk, a következők:

  • Önmagunk és mások oktatása a fenntarthatóság fontosságáról és a fenntarthatóbb életvitelről
  • A fenntartható gyakorlatok mellett elkötelezett vállalkozások és szervezetek támogatása
  • Saját fogyasztás és hulladéktermelés csökkentése
  • A fenntarthatóságot elősegítő politikai változtatások támogatása

Az, hogy egy ország hogyan tud fenntarthatóan fejlődni, számos tényezőtől függ, beleértve az ország természeti erőforrásait, gazdasági fejlettségi szintjét és a polgárok hajlandóságát a magatartás megváltoztatására.Néhány általános lépés azonban, amelyeket az országok megtehetnek a fenntartható fejlődés érdekében, többek között a megújuló energiaforrásokba való befektetés, a természetes ökoszisztémák védelme és helyreállítása, valamint a felelős fogyasztási és termelési minták előmozdítása.Egy ország polgárai is kulcsszerepet játszanak a fenntartható fejlődésben, és hajlandónak kell lenniük a fenntartható életmódra és a környezetbarát döntésekre.

Ezek voltak az okai és módjai annak, hogy a fenntartható fejlődés működhet, ahogy itt láthatta, az Ön hozzájárulása kulcsfontosságú a projekt megvalósításában,és az egyik legjobb dolog, amit tehetsz, hogy tájékozódsz a témában, amit a cikk elolvasásával már meg is teszel, köszönet!

a fenntartható fejlődés példái

Tudod, mit jelent, amikor elkezdődött, és hogyan működhet,itt az ideje, hogy megmutassunk néhány példát azoknak az országoknak, amelyek már tesznek lépéseket a fenntarthatóság felé, és mit tanulhatunk tőlük, ha elmondjuk, íme, 5 ország, amely a fenntartható fejlődést támogatja:

  1. Costa Rica azt a célt tűzte ki maga elé, hogy 2021-re a világ első szén-dioxid-semleges országa legyen.E cél elérése érdekében Costa Rica számos kezdeményezést hajtott végre, beleértve a fák ültetését, a megújuló energiákba való befektetést és az energiahatékonyság előmozdítását. Létrehoztak egy szénadót is, amelyet e projektek finanszírozására használnak fel. Eddig ezek az erőfeszítések a kibocsátás évi 2,5%-os csökkenését eredményezték. Céljának elérése érdekében azonban Costa Ricának folytatnia kell ezeket az erőfeszítéseket, és növelnie kell a kibocsátáscsökkentés mértékét. Reálisabb cél az lenne, hogy 2035-re szén-dioxid-semlegessé váljunk, de az ambíciót értékelik.
  2. India ígéretet tett arra, hogy 2030-ra villamos energiájának 40%-át megújuló forrásokból állítja elő.India azt tervezi, hogy 2030-ra villamosenergia-termelésének 40%-át megújuló forrásokból fedezi nap-, szél-, biomassza- és kis vízenergia keverékén keresztül. A kormány eddig sikeresen teljesítette a megújuló energia kapacitásra kitűzött céljait, közel 7 GW-tal bővítette a megújuló energiát az elmúlt évben. A kormány egy új napelempark-politikán is dolgozik a magánbefektetések vonzására és a napenergia-kapacitás növelésére. Az előrejelzések szerint 2030-ra India lesz a világ harmadik legnagyobb beépített megújuló energia kapacitása, ami jó hír az éghajlatváltozás elleni küzdelem szempontjából.
  3. Svédország célul tűzte ki, hogy 2045-re teljesen fosszilis tüzelőanyag-mentessé váljon.Svédország azt tervezi, hogy 2045-re teljesen fosszilis tüzelőanyag-mentessé válik azáltal, hogy megújuló energiaforrásokba, például nap- és szélenergiába fektet be, és növeli az energiahatékonyságot. Célul tűzték ki azt is, hogy 2050-ig 80-95%-kal csökkentsék üvegházhatású gázok kibocsátását. Svédország eddig 1990 óta sikeresen 25%-kal csökkentette kibocsátását, és jó úton haladnak a 2045-re kitűzött cél elérése felé.
  4. Kína nagymértékben fektet be a megújuló energiákba, és 2025-re a világ legnagyobb napenergia-kapacitását kívánja elérni.Kína sokat fektet a megújuló energiákba, mert elkötelezett a szénlábnyom csökkentése és az éghajlatváltozás hatásainak mérséklése mellett. Az ország ambiciózus célokat tűzött ki a napenergia-kapacitás tekintetében, és 2025-re a világ legnagyobb napenergia-kapacitását tűzte ki célul. Kína más megújuló energiaforrásokba is befektet, mint például a szél- és vízenergia. Az ország azonban továbbra is nagymértékben támaszkodik a szénre, és nem világos, hogy Kína milyen gyorsan tud majd átállni az alacsony szén-dioxid-kibocsátású gazdaságra. A megújuló energiába való befektetés azonban pozitív lépés a helyes irányba.
  5. A norvégiai Oslo városa azt a célt tűzte ki maga elé, hogy 2030-ra teljesen szén-dioxid-semleges legyen.Ez nem igazán egy ország, de érdemes megemlíteni a listánkban. A norvégiai Oslo városa azt a célt tűzte ki maga elé, hogy 2030-ra teljesen szén-dioxid-semleges legyen. A város több éve dolgozik e cél érdekében, és jelentős előrelépést tett szén-dioxid-kibocsátásának csökkentésében. Célja elérése érdekében a város több intézkedést is vállalt, többek között a megújuló energia felhasználásának növelését, az energiahatékonyság javítását, valamint a zöld infrastruktúrába való beruházást.

Ottvannaksokdolgokatmitudtanultól tőlországokhogyvannakfejlesztésfenntartaniügyesen.Egyvanhogyőkvanaegyértelműlátomásszámáraajövőésvannakdolgozófeléhosszúkifejezéstcélokat.Őkvannakiskészítésehasználatnak,-nekújtechnológiákatésmegközelítnak nekvédeniaz övéktermészeteserőforrások.Továbbá,ezekországokvannakmegnyerőban bennemzetköziegyüttműködésnak nekSegítségterjedésfenntarthatófejlesztésgyakorlatokkörülavilág.Fenntarthatófejlesztésvananfontoscélszámáramindenországok,ésmitudtanulasoktól tőlazokhogyvannakmárkészítéseelőrehalad.

Most, hogy ezt tudod, itt az ideje, hogy tudatosítsd azáltal, hogy megosztod barátaiddal és családoddal a fenntartható célokról szóló információkat,és hogy magad kezdj el változtatni az életedben, sok sikert!

Examples Of Sustainable Development

összefoglaló

Reméljük, ma sokat tanult a fenntartható fejlődés céljairól és arról, hogy mit tehet ezek érdekében, ha többet szeretne megtudni a lassú divatról és a divatipar problémáiról,feltétlenül nézze meg az alább linkelt cikkeket, vagy nézze meg a miblog, ahol rengeteg különféle cikk található, amelyeket imádni fog.

Nagy örömünkre szolgál, hogy világszerte taníthatunk embereket 🙂valóban tudtad, hogy mi is az a Fast Fashion, és annak szörnyű következményei a környezetre, a bolygóra, a dolgozókra, a társadalomra és a gazdaságra nézve?Tudod pontosan, mi az a Slow Fashion vagy Sustainable Fashion mozgalom?Valójában érdemes megnézni ezeket a cikkeket erről az elfeledett és ismeretlen, de nagyon sürgető és fontos témáról,Kattintson ide, hogy olvassa el a „Lehet-e valaha fenntartható a divat?” című részt.,Fenntartható divat,Etikus divat,Lassú divatvagyGyors divat 101 | Hogyan pusztítja el bolygónkatmert a tudás az egyik legerősebb erősséged, míg a tudatlanság a legrosszabb gyengeséged.

Egy nagy meglepetéssel is készülünk számotokra!Mivel szeretnénk megadni a jogot arra, hogy jobban megismerjen minket, elkészítettünk egy gondosan dedikált Rólunk oldalt, ahol elmondjuk, kik vagyunk, mi a küldetésünk, mivel foglalkozunk, közelebbről megnézzük csapatunkat és még sok mást. dolgokat!Ne hagyja ki ezt a lehetőséget éskattintson ide, hogy megnézze.Továbbá meghívjuk Önt isvessen egy pillantást nálunkPinterest,ahol a mindennapi fenntartható divattal kapcsolatos tartalmakat, ruhaterveket és más olyan dolgokat rögzítünk, amelyeket biztosan szeretni fog!

PLEA